• Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • pw_czs

V soboto se za Novogoričanko Ano Bucik dodobra začenja sezona, na vrsti je namreč prvi slalom, ki ga bo že tradicionalno odprl finski Levi. Bucikovi se na prvi tekmi v Söldnu na veleslalomu sicer ni uspelo uvrstiti v finale, zato pa računa, da bo na Finskem uspešnejša.

V lanski sezoni je sezono svetovnega pokala v tej disciplini končala na 22. mestu, z izjemno slalomsko vožnjo pa se je v kombinaciji v Lenzerhaideju zavihtela na na tretje mesto. Ostaja slalom njena paradna disciplina?

Sicer pa je s potekom priprav zadovoljna:

Prva favoritinja za zmago je še vedno Američanka Mikaela Shiffrin, ki poleg tega brani zmago v skupnem seštevku. Slovenijo bodo na prvem slalomu nove sezone poleg Bucikove, zastopale še Maruša Ferk, Meta Hrovat in Klara Livk, ponovno pa se na bele strmine vrača lani poškodovana Ilka Štuhec, ki je krojila svetovni vrh smučark pred dvema sezonama. V letošnji imajo alpske smučarke 39 tekem, med njimi tudi dve na mariborskem Pohorju.

Goričani so v soboto v športnem parku gostili Velenjčane in iztržili točko. Povedli so gostje v 22. minuti, le 5 minut kasneje pa je v režiji Lipuščka stekla akcija za izenačenje, po odvzeti žogo, je podal Smajlagiću, ki je bil hitrejši od velenjskih branilcev in zadel za izenačenje, kar je bil tudi izidi prvega polčasa. Tudi v drugem so povedli gostje v 64. minuti, ko je bil po podaji iz kota z glavo ponovno uspešen Tučić. Izid tekme pa je v 78. minuti postavil Osuji z 11-metrov, potem ko je sodnik dosodil prekršek nad Smajlagičem.

je povedal trener Goričanov, Miran Srebrnič. Goričani so s tem prekinili niz treh zaporednih porazov. Branilec Žiga Lipušček:

Gorico, ki ostaja na 3. mestu namreč že v sredo čaka prestavljena tekma z Domžalčani.

Odbojkarjice Geni Volley nadaljujejo z nizom neporaženosti. V soboto so Novogoričanke gostile ekipo Calcit Volley 2 in ponovno slavile s 3 : 0. V prvenstvu tako še vedno ostajajo brez oddanega niza. Goriške strele v četrtek čaka prva tekma še na evropskem parketu, kjer se bodo v pokalu Challenge najprej pomerile z ekipo Strabag iz Bratislave. Slabše je kazalo kanalskim odbojkarjem, ki so včeraj v Murski Soboti proti Panviti Pomgrad uspeli tekmo obrniti v svojo korist. Prva dva niza so dobili gostitelji, nato pa so Kanalci stopili na plin, tekmo je v petem nizu s prvo zaključno žogo izkoristil kapetan Salonita Dejan Čabarkapa in dobre dve uri trajajoče srečanje se je zaključilo z 2:3. Salonit ostaja na 4. mestu, priložnost za tri točke pa bo to soboto, ko v Kanal prihaja zadnja na lestvici, ekipa iz Črnuč. Sicer pa se že jutri obeta primorski pokalni derbi med Kanalci in Novogoričani, ki so letos v 2. ligi še neporaženi. Prva četrtfinalna tekma se bo odvila v Prvačini.

Uspešne so bile ta konec tedna tudi Mlinarke, ki so v soboto na domačem terenu premagale rokometašice s Ptuja s kar 28: 15. Foto: Foto Lado

Včerajšnjo tekmo med Goričani in Domžalčani je odplaknil dež, zaradi razmočenega igrišča v Domžalah, se je glavni sodnik odločil, da pogoji za igranje niso izpolnjeni, zato je tekma prestavljena na 7. november, v sredo pa bo ND Gorica proti Muri skušala preobrniti prednost treh zadetkov, ki jih je Mura dosegla na prvi tekmi v Novi Gorici.

Sedaj pa k odbojki, v tretjem krogu 1. lige so Novogoričanke še tretjič zapored slavile, tokrat na domačem igrišču, kjer so v soboto gostile Luko Koper in po pokalni v gosteh proti isti ekipi osvojile še prvenstveno zmago. Koprčankam v vseh treh nizih ni uspelo doseči meje 15 točk, zato je bil s predstavo varovank zadovoljen trener goriških strel, Vasja Samec Lipicer:

Bliža se tekma v evropskem pokalu Challenge, kjer letos tekmujejo Novogoričanke, v prvi polovici novembra se bodo v 2. krogu pomerile s slovaško ekipo Strabag iz Bratislave.

Odbojkarice Geni Volley-a tako v soboto ponovno čaka tekma v domači dvorani, proti novinkam v 1.A ligi, ekipi Calcit volley II.

V soboto so slavili tudi kanalski odbojkarji, ki so bili tokrat v gosteh s 3:2 v nizih uspešnejši od ekipe Šoštanj Topolšica. Za obe ekipi je bila to pomembna tekma, saj sta doslej zmagali po enkrat, obetali pa sta si tudi nove točke in višje mesto na prvenstveni lestvici. Na tekmi je odločal peti niz, ki je bil do konca nepredvidljiv. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu in na koncu se je po podaljšku zmage veselila gostujoča ekipa. V soboto se odbojkarji Salonit Anhovega odpravljajo v Mursko Soboto, kje jih v 4. krogu čaka ekipa Panvita Pomgrad, prihodnji torek pa domač derbi v pokalu, saj se bodo za četrtfinale spopadli v Prvačini z ekipo Geni Volley.

In še k ajdovskim rokometašicam. Napeto do zadnje minute je bilo v soboto v Ljubljani, kjer se je v zadnjih minutah zmaga izmuznila Mlinarkam. Ljubljančanke so se borile do zadnjega in kljub 5 zadetkom prednosti uspele izid izenačiti, tako da se je tekma končala z delitivjo točk, 25:25.

Stefan Stanić iz Mirna je v Bratislavi ubranil naslov evropskega prvaka v kickboxu. V finalu je, po prekinjeni drugi rundi dokazal premoč nad aktualnim svetovnim prvakom iz Hrvaške, Matejem Lebo! Stanič, ki je ravno včeraj dopolnil 24. let, je novembra pred dvemi leti v Grčiji osvojil naslov evropskega prvaka v kickboxingu v kategoriji do 84 kg. Poleg te, pa se v zbirki sveti še bron iz svetovnega prvenstva v kickboxingu, ki je potekalo v Beogradu.

Naslov je motivacija za nadaljenje delo, dodaja Stanić, ki trenira v novogoriškem klubu Fight Factory, čeprav bo kmalu moral vzeti premor:

nato pa nazaj pohod na evropski in svetovni vrh, še napoveduje Stanić.

V soboto se je v Novi Gorici odvil derbi kroga, niz osmih prvenstvenih tekem brez poraza domačih je končal Maribor, ki je bil tudi tokrat boljši od goriških nogometašev. Prvi zadetek je padel v prvem polčasu, v 21. minuti je za goste zadel Pihler. Domači so nato lovili točko in večkrat bili blizu uspeha. Dih je navijačem zastal v 64. minuti tekme, ko je glavni sodnik po prekršku dosodil 11-metrovko v korist Goričanov, nato pa se je po signalizaciji svojega pomočnika premislil in svojo odločitev preklical. Upe domačih pa je v 83. minuti porušil Mešanovič, ki je v zaključku tekme postavil končni izid 3:0. Trener Miran Srebrnič:

Domači strateg je poskušal z bolj napadalno igro, a se ni izšlo:

Kometar nedosojene 11-metrovke?

Za lepo presenečanje pa sta ekipi poskrbeli še red začetkom tekme, namesto otrok, so ekipi tokrat na igrišče pospremili varovanci doma upokojencev, najstarejši je štel natanko 101 leto, kapetana obeh moštev pa sta iz njihovih rok prejela še darilo. Varovanec Doma upokojencev Nova Gorica Vladimir Zorzut

Uspešna pa sta bila ta konec tedna oba odbojkarska prvoligaša: V soboto se je v Novi Gorici in v Kanalu odvil 2. krog 1. odobojkarske lige.

S 3:0 so slavili kanalski odobjkarji, ki so v prvem krogu ostali praznih rok proti favoriziranim Ljubljančanom. Tokrat so v domači dvorani na krilih kapetana Čabarkape odlično začeli tekmo in povedli 3:0, v nadaljevanju niza je bil v napadu nezaustavljiv sprejemalec Fran Peterlin. Trener Igor Šimunčič:

Kanalce sedaj najprej čaka osmina pokala Slovenije, v kanalsko športno dvorano v četrtek prihaja Športni park Ludus, v soboto pa se odpravljajo na gostovanje h ekipi Šoštanj Topolšica.

Novogoričanke so gostile ekipo SIP iz Šempetra v Savinjski dolini in brez večjih težav slavile s 3:0 v nizih. S kar petimi asi pa se je v servisu izkazala Tina Grudina, v napadu je blestela tudi kapetanka Tina Lipicer Samec z 12 točkami:

Novogoričanke so držale ritem igre in naprotnicam niso pustile, da bi se preveč približale:

Že v sredo se bodo Novogoričanke v Kopru na prvi četrtfinalni pokalni tekmi spopadle s Koprom, v soboto pa Koprčanke prihajajo v Novo Gorico, ko bo na sporedu 3. krog 1. lige.

Neuspešne na domačem terenu so bile tokrat tudi Mlinarke, ki so gostile Žalčanke in beležile poraz z 20:25. Že v sredo pa se obeta pokalni obračun, tudi Mlinarke se bodo v osmini finala pomerile s Koprčankami.

Začela se je nova sezona državnega odbojkarskega prvenstva. Kanalski odbojkarji so že prvo tekmo gostili lanske zmagovalce, tudi letošnje favorite, ljubljanski ACH Volley, ki je včeraj v Tivoliju v obračunu kroga premagal Salonit iz Anhovega s 3:1. Kanalski odbojkarji so do točke uspeli priti v trejtjem nizu, varovanci trenerja Andreja Urnauta, ki je lani vodil Kanalce so v drugem delu četrtega niza pa so spet našli ritem in brez težav prišli do zmage. V soboto Kanalci gostijo gostijo ekipo iz Hoč. Prav iz Hoč pa so se že v soboto s popolnim izkupičkom vrnile odbojkarice Geni-i Volley, ki so s 3:0 premagale Formulo Formis. Gostiteljice so se sicer dobro upirale, igra pa še ni bila tista prava, je povedal trener Novogoričank Vasja Samec:

V taboru so že pred sezono napovedla napad na naslov in so se sedaj z zmago zavihtele na vrh prvenstvene razpredelnice, saj so edina ekipa, ki je za uvod zmagala z maksimalnim izkupičkom.
Pri Novogoričanka je bila s 13 točkami najuspešnejša Lana Ščuka, Mirta Velikonja Grbac jih je dosegla 12. Naslednji krog Novogoričanke gostijo SIP Šempter, lansko Alianso. V soboto so igrale tudi Mlinarke, ki so v Zagorju izgubile z 20:17, nogometaši Gorice pa so ta konec tedna počivali, v soboto pa v Novo Gorico prihaja Maribor.

Z zmago modrobelih se je zaključilo včerajšnje srečanje v Kranju, s katerim so Goričani potrdili 3. mesto na lestvici, kjer zaostajajo le za vodilnim Mariborom in le točko za Olimpijo. Varovanci trenerja Mirana Srebrniča so prvem polčasu zadeli za vodstvo, a jih je malo pred zaključkom presenetil izenačujoči zadetek.

Drugi polčas se za Goričane ni začel dobro, v 51. minuti je zadel Gajič in popeljal Kranjčane v vodstvo, sledila pa je 11-metrovka v korist gostov, ki jo je uspešno izvedel Bede Amarachi Osuji. Pritiska domači niso uspeli kronati z zadetkom, nekaj priložnosti so si še ustvarili Goričani, v zdihljajih tekme pa je nato končni rezultat srečanja 2:4, v 93. minuti postavil Bede Amarachi Osuji. Prvega gola v prvi ligi se je veselili 21-letni bočni branilec Matija Kavčič
Modrobele po reprezentačnem premoru, prihodnjo soboto, čaka Maribor, še pred tem se bodo v sredo v pokalnem tekmovanju spopadli z Muro.

Odbojkarski klub Salonit Anhovo-Kanal je dobro pripravljen na novo sezono, je včeraj ob predstavitvi nove zasedbe članske ekipe poudarilo vodstvo kluba. Članska ekipa bo v letošnji sezoni nastopila tako v državnem prvenstvu, kjer si obeta uvrstitev med prve tri ekipe, kot v Pokalu Slovenije, kjer klub stremi k uvrstitvi na zaključni turnir tekmovanja. K uresničitvi ciljev bo pripomogel tudi novi trener Igor Šimunčić:

Klub je letos obogatilo pet novih fantov, ki so se, kot pravi Šimunčić, že vklopili v novo ekipo.

Kanalci bodo prvo tekmo odigrali naslednjo soboto. Spopadli se bodo z ljubljanskim ACH Volley.