Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Zgodovinska vstopnica v četrtfinale za goriške strele

Od Objavljeno Januar 24, 2019

Goriške strele so včeraj navdušile domače občinstvo in si na povratni tekmi osmine finala evropskega pokala Challege priborile zgodovinsko vstopnico v četrtfinale. Odbojkarice Gen-i Volley so najprej gladko dobile prva dva niza, v tretjem pa proti madžarskim tekmicam Vasas Obuda Budapest, ki so na prvi tekmi tesno slavile s 3:2, nekoliko popustile. A tokrat Novogoričanke niso dopustile preobrata in v zaključnem, četrtem nizu tekmo suvereno pripeljale do zmage s 3:1.

je povedal trener Vasja Samec Lipicer. Prvi niz so Novogoričanke dobile s 25:14, drugega s 25:20, v tretjem so nato večji del držale priključek, a so v končnici Madžarke bolje odigrale in tretji niz dobile z izidom 20:25. V četrtem nato ponovno izvrstna igra domačih igralk za končnih 25:15.
je ocenila kapetanka Tina Samec Lipicer. Zadnjo točko je priborila Lana Ščuka, ki jih je včeraj zbrala največ, 19:
Nadaljevanje pokala Challenge je predvideno čez dva tedna, ko se bodo Novogoričanke predvidoma pomerile proti švicarski ekipi Kanti SCHAFFHAUSEN. Prav tako bodo tekmovanje v evropskem pokalu nadaljevale Kamničanke, ki so si v gosteh proti nemški ekipi Ladies in black v zlatem nizu priborile napredovanje v četrtfinale.