Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Z zmago proti Celju novo upanje za modrobele

Od Objavljeno April 29, 2019

Pestro športno dogajanje je zaznamovalo konec tedna, uvod v prvoligaško dogajanje, je bila petkova tekma za krono slovenskih odbojkaric, po kateri so na koncu segle Mariborčanke. V domači športni dvorani so novogoriške odbojkarice uspele osvojiti le drugi niz, tako da se je tekma zaključila s 3:1.

Je po tekmi razočarana povedala Tina Lipicer Samec, kapetanka srebrnih novogoriških odbojkaric GEN-I Volleya, ki so sicer vodile celotno prvenstvo. Trener mariborskih odbojkaric Bruno Najdič, ki je nedavno ponovno prevzel vodenje ekipe, pa je finalne tekme komentiral:

Zaključni turnir pa se za prva 4 mesta nadaljuje še v prvi rokometni ligi. Mlinarke so v boju za tretje mesto v soboto izgubile s 16:27 z rokometašicami iz Žalca. Zadnja priložnost bo to soboto, ko na Police prihajajo Krčanke, ki imajo točko prednosti pred Ajdovkami.

Bolj zadovoljni pa so bili včeraj goriški nogometaši, ki so po dolgi seriji porazov vknjižili zmago proti Celjanom, ki so jih nadigrali kar s 4:0, vse zadetke pa dosegli že v prvem polčasu. Dva zadetka, od tega enega z bele črte, je prispeval Etien Velikonja, poleg njega pa sta se med strelce vpisala še Žiga Lipušček in Andrija Filipovič.Trener Saša Kolman:

S tem so se modrobeli odlepili od zadnjeuvrščneega Krškega, in so na 8. mestu, z enakim številom točk kot velenjski Rudar. Mesto pred njimi je Triglav Kranj, in ravno v Kranju bodo ta četrtek Goričani tudi gostovali.

Slalomaši pa so se konec tedna merili v Tacnu, tekmovanje je štelo za Evropski pokal in obenem kvalifikacija za uvrstitev v reprezentanco. Med člani Kajak kluba Soške elektrarne so najbolje nastopili Urša Kragelj, Nina Bizjak, Luka Božič in Niko Testen, ki pa bodo mesta v reprezentanci potrjevali naslednji vikend v Bratislavi. Med mladinci pa se je v reprezentanco zanesljivo uvrstil Nejc Polenčič.

(Foto: ND Gorica)

Prebrano 172 krat Nazadnje urejano na 0, 29.04.2019 14:18

Studio

• E-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

V ŽIVO: 05 330 28 28

SMS: 041 760 300