Oceni ta prispevek
(0 glasov)

314 kilometrov in 22.500 višinskih metrov v 99 urah

Od Objavljeno September 08, 2020

Potem ko sta ga lani osvojila zakonca iz Vipave, Anja in Tomaž Klančnik, se letos iz švicarskih Alp z uspešno osvojenim gorskim trailom vrača Andi Mamić iz Skrilj.

Gorski ultra trail Swiss Peak se je pričel 31. avgusta, Mamić je 314 kilometrov poti in kar 22.500 višinskih metrov premagal v 99 urah in v cilj pritekel v soboto ponoči

Trasa je res zahtevna, priznava, poleg tega se je na poti soočal z resnimi zdravstvenimi težavami

Zato so bili tudi dvomi, ali bo uspel priti do konca poti, a uspeh ob prihodu v cilj, po zahtevnem spustu s preko 25.000 metri, zato še toliko večji. Na trasi je sicer premagal 25 vrhov nad 2.000 višinskih metrov

V skupni razvrstitvi se je uvrstil na 35. mesto, alpska proga pa ga je kljub težkim preizkušnjam navdušila z lepoto. So pa tudi švicarski organizatorji imeli nekaj težav z organizacijo v letošnjih razmerah, ki so med drugim odnesle tudi 160-kilometrsko preizkušnjo, Vipavski ultra trail, ki je prenešena v prihodnje leto.

(foto: fb UTTV)