Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Gorica do prve zmage, velik skalp ostal v Kanalu in Sežani

Od Objavljeno September 27, 2020

Poln izkupiček si lahko prištejejo domači prvoligaši ta konec tedna, 4 tekme - 4 zmage: zmagovalno so v petek pričele novogoriške odbojkarice, V Kanalu je nato padel ACH, Sežanci so (ponovno) na noge spravili Štajerce, Gorica pa je zabeležila prvo zmago v sezoni.

V novogoriškem športnem parku je v soboto Gorica gostila Aluminij in vendarle vknjižila prvo zmago v novi sezoni z 2:0. Prvič pod vodstvom novega stratega Gordana Petrića, sta bila pri vrtnicah uspešna Volarić (v 20.) in Smajlagić (v 92. minuti). Modrobeli že to sredo gostujejo pri ljubljanski Olimpiji, s katerimi bodo odigrali zaostalo tekmo 1. kroga, v soboto pa jih čaka še gostovanje v Domžalah. Za modrobele je po povratku že zaigral tudi Etien Velikonja, ki ga je Petrić v igro poslal v drugem polčasu.

Maribor je s 3:1 ponovno klonil v Sežani, ki ostaja uganka za večkratne državne prvake, tudi s pomočjo Maura Camoranesija. Za rdeče-črne so bili uspešni Krivičić (v 30.), Rovas (v 66.) in Briški (v 72. minuti). Pred Kraševci je sedaj le Mura, ki je s 3:1 premagala Koper. V 6. krogu prve lige se češnjice odpravljajo na gostovanje v Celje

Velik skalp pa je padel tudi v Kanalu, kjer so v soboto domači odbojkarji šokirali državne prvake, ACH je klonil s 3:1, Kanalci pa so se veselili druge zaporedne zmage v domačem prvenstvu. Na krilih Peterlina in Radosavljevića, ki sta nabrala 18 in 16 točk, so Kanalci Ljubljančanom prepustili le drugi niz. Trener Rade Dačović

Na tokratni tekmi so se obenem v domači dvorani zahvalili dolgoletnem kapetanu Dejanu Čabarkapi, ki je zaključil kariero. Salonit že v sredo odhaja zahtevno gostovanje h Calcitu.

Po uvodnem porazu z Grosupeljčankami pa so se pobrale tudi Novogoričanke, ki so v petek v domači dvorani premagale SIP Šempeter s 3:0. Pomočnica trenerja Majda Čičić

za domačo ekipo je največ, 15, točk dosegla 15 - letna Selena Leban, ki sedaj  z reprezentanco odhaja na Evropsko prvenstvo U17 v Črno Goro

Ta bo sicer šele čez tri tedne, saj je pred goriškimi strelami tekmovalni premor zaradi prestavljenih tekem, 17. oktobra pa v Novo Gorico prihaja Nova KBM Branik.

(foto: fb OK Salonit)